Листа на улици

web_obelezuvanje_kliment_ohridsi_so_znaci_468_287Во продолжение следува листа на сите улици кои се под надлежност на Градот Скопје и на Општините

Дознај повеќе

Времето во Скопје

Сегашна состојба
Wed, 23 Jul 2014 2:30 am CEST
Partly Cloudy
16°C
Макс: 29°C
Мин: 17°C
Изгрејсонце  5:16 am
Зајдисонце 8:00 pm
Ветар: 3.22 kmh
Влажност: 94 %
Видливост: 9.99 km
Барометар: 982.05 mb
без промена
 
Утре
 23 Jul 2014
PM Thunderstorms
 
29°C / 16°C
Утре
 24 Jul 2014
Mostly Sunny
 
29°C / 18°C
Утре
 25 Jul 2014
Mostly Sunny
 
32°C / 19°C
Утре
 26 Jul 2014
Mostly Sunny
 
32°C / 19°C
Утре
 27 Jul 2014
Partly Cloudy
 
31°C / 18°C
Утре
 28 Jul 2014
Partly Cloudy
 
31°C / 18°C
Утре
 29 Jul 2014
Mostly Sunny
 
31°C / 18°C
Утре
 30 Jul 2014
Sunny
 
31°C / 17°C
Утре
 31 Jul 2014
Mostly Sunny
 
29°C / 16°C

Денешни настани

Нема внесено настани за денешниот ден